De stille dieselgenerator is een geïntegreerd energiesysteem dat diesel omzet in elektriciteit en tegelijkertijd het motorgeluid binnenhoudt in een geluid-geïsoleerde stalen behuizing. Het levert betrouwbare stroom aan machines, werklocaties of gebouwen wanneer het elektriciteitsnet uitvalt of niet beschikbaar is in afgelegen gebieden.

Technische specificaties
|
Module |
Belangrijkste specificatie |
|
Genset |
400 kW / 500 kVA (prime)|440 kW / 550 kVA (stand-by) |
|
Elektrisch |
400/230 V|50 Hz|1500 RPM|3-fasig, 4-draads |
|
Motor |
Cummins QSNT-G3 / KTA19-G3A|6-cilinder lijnmotor|19,0 liter |
|
Brandstofverbruik |
≈205 g/kWh (≈102 l/u bij volledige belasting) |
|
Dynamo |
Stamford HCI544C / S5L1D-D4 |
|
Spanningsregeling |
±1,0% (AS440) / ±0,5% (MX321 AVR) |
|
Isolatie / Bescherming |
Klasse H|IP23 |
|
Geluidsniveau |
Minder dan of gelijk aan 75 dB(A) op 7m |
|
Controlesysteem |
DSE / SmartGen (volledige elektrische en motorbescherming) |
|
Overkapping |
Gegalvaniseerd staal met brand-vertragende akoestische voering |
|
Brandstoftank |
Circa. 8 bedrijfsuren (≈850 l) |
|
Afmetingen en gewicht |
4600 × 1650 × 2250 mm|≈5200 kg |
Configuratie van Cummins-motor en Stamford-alternator
Cummins 19.0L-platform:Cummins QSNT-G3/KTA19-G3A-motor levert een revisie-interval van 25,000+ uur bij continu primair vermogen.
Snelheidsregeling:De mechanische of elektronische regelaar handhaaft de snelheid binnen de ISO 8528 G2-normen tijdens stapsgewijze belastingveranderingen.
Stamford-dynamokoppeling:Direct-gekoppelde STAMFORD HCI544C / S5L1D-D4-dynamo met wikkelingen met een spoed van 2/3 onderdrukt de derde harmonischen bij niet-lineaire belastingen.
Klasse H-isolatie:Vacuüm-geïmpregneerde koperen wikkelingen van klasse H (limiet van 180 graden) voorkomen vochtafbraak in omgevingen met een relatieve vochtigheid tot 95%.
Stille luifel en geluidsprestaties
Akoestische demping:Bereikt minder dan of gelijk aan 75 dB(A) op 7 meter afstand en voldoet aan strenge gemeentelijke geluidslimieten in de buurt van commerciële zones.
Duurzaamheid van de behuizing:Gepoeder{0}}gecoate, elektro-gegalvaniseerde stalen kap is bestand tegen C3/C4 maritieme corrosie.
Akoestische voering:UL94 Klasse 0 vlamvertragend geluidsisolatieschuim dempt hoog-geluid zonder brandgevaar.
Uitlaatsysteem:De interne geluiddemper voor thuisgebruik verlaagt het uitlaatgeluid terwijl de maximaal toegestane tegendruk behouden blijft (<10 kPa).
Toepassingen
|
Sector |
Sollicitatie |
Belangrijkste voordeel |
|
Gezondheidszorg |
Noodstroomvoorziening |
Ondersteunt kritische belastingen tijdens uitval |
|
Datacentrum |
Back-up van het IT-systeem |
Vermindert het risico op serviceonderbreking |
|
Bouw |
Voeding ter plaatse |
Geschikt voor geluidsbeperkte omgevingen- |
|
Mijnbouw |
Primaire stroom op afstand |
Werkt buiten-omstandigheden buiten het elektriciteitsnet |
|
Telecom |
Reservevoeding van het station |
Zorgt voor continuïteit van de communicatie |
|
Productie |
Productie back-up |
Vermindert de impact van downtime |
Belastingrespons en spanningsstabiliteit
Spanningsregeling:Standaard AS440 AVR handhaaft de spanning binnen ±1,0%; optionele MX321 AVR verhoogt de stabiliteit tot ±0,5%.
Voorbijgaande respons:Herstelt de uitgangsspanning tot binnen 1% van de nominale waarde binnen 0,5 seconde na een plotselinge belastingsstap van 50%.
Frequentiestabiliteit:Handhaaft een stabiele- frequentie binnen ±0,25% bij belastingsvariaties van 0–100% op het primaire vermogen van 400 kW.
Motor starten:Levert 300% nominale stroom gedurende 10 seconden om zware inductieve elektromotoren te starten zonder uit te schakelen.
Ongebalanceerd lastbeheer:Verwerkt tot 25% fase-onbalans terwijl stabiele lijn-naar-lijnuitgangsspanningen behouden blijven.
Maatwerk en OEM-opties
• Standaardbasistank van 850 liter (~8 uur looptijd), uitbreidbaar tot 1.000 liter, 1.500 liter of externe bulkbrandstofaansluitingen.
• Keuze uit Schneider-, ABB- of Chint-brekers gecombineerd met DeepSea DSE 7320 of SmartGen 6120 AMF-controllers.
• Aangepaste RAL-kleuren, private-label-merkplaten, deurbadges en waarschuwingslabels voor distributeurs beschikbaar.
• Fabriekswaterverwarmers, smeerolieverwarmers en geautomatiseerde batterijladers ondersteunen betrouwbaar vanaf -25 graden.
• Voor-bedrade klemmenblokken zorgen voor een snelle verbinding met automatische omschakelaars voor stand-bystroom.
Naleving en certificeringen
|
Certificaat / Standaard |
Nalevingsbereik |
|
ISO8528 |
Classificatie van generatorprestaties |
|
CE-markering |
EU-veiligheid en EMC-conformiteit |
|
ISO9001:2015 |
Kwaliteitsmanagementsysteem |
|
ISO14001:2015 |
Milieubeheersysteem |
|
IEC 60034-1 |
Prestatienorm voor dynamo |
|
IP23 |
Beschermingsgraad |
Emissies en veiligheid
De IP23-dynamo en de IP54-behuizing van de schakelkast beschermen elektrische aansluitingen onder spanning tegen stof en waterspatten.
Optionele dubbel-wandige tank of 110% ingedamde overkapping voldoet aan de lokale regelgeving voor het morsen van vloeistoffen.
Overstroom, over-{0}} en onderspanning, omgekeerde voeding, faseverlies, aardlek en noodstopbeveiliging.

Veelgestelde vragen
Vraag: Is de standaardmotor de QSNT-G3 of de KTA19-G3A?
A: De standaardconfiguratie maakt gebruik van het Cummins QSNT-G3, het elektronisch gestuurde 19L-platform van de huidige-generatie van Cummins; Als alternatief is de mechanisch bediende KTA19-G3A verkrijgbaar.
Vraag: Wat is de garantieperiode voor deze generatorset?
A: De standaard fabrieksgarantie dekt de motor, de dynamo en het besturingssysteem gedurende 12 maanden of 2.000 bedrijfsuren, afhankelijk van wat zich het eerst voordoet.
Vraag: Wat is het totale vermogen van deze generator - primair en stand-by kVA?
A: Deze unit heeft een nominaal vermogen van 400 kW / 500 kVA primair vermogen, met een standby-vermogen van 440 kW / 550 kVA voor noodback-uptoepassingen.
Vraag: Wat is de minimale bestelhoeveelheid en standaardproductietijd voor dit 400 kW-model?
A: MOQ is 1 eenheid voor projectbestellingen, met een standaard doorlooptijd van 30-40 kalenderdagen vanaf de orderbevestiging, afhankelijk van de combinatie van motor/alternator en de merkkeuze van de controller.
Vraag: Wat is het werkelijke brandstofverbruik na een gebruiksduur van 8 uur op de 850L-tank?
A: Bij 100% maximale belasting bedraagt het brandstofverbruik ongeveer 95-100 l/u, wat ongeveer 8,5-9 uur bedrijfstijd oplevert met de standaardtank van 850 liter; het verbruik daalt tot ongeveer 65-70 l/u bij een belasting van 75%.

